ДНСК проведе работна среща с браншовите организации
ДНСК проведе работна среща с браншовите организации
На 30.04.2025 г. по инициатива на ДНСК бе проведена среща с Камара на строителите в България. В срещата взеха участие браншовите организации – КАБ, КИИП, БААИК, НАСП, УАСГ, КИГ. Бяха разисквани теми, свързани с проблеми при строителството на обекти и допускани аварии по време на строителството. ДНСК изрази готовност при установени нарушения и при възникнали аварии да уведомява браншовите организации за конкретни лица или фирми, извършили нарушенията. От своя страна браншовите организации поеха ангажимента да засилят контрола върху дейността на членовете си.
Единодушно бе взето решение срещите да бъдат периодични и да се търси законово решение за подобряване подготовката на кадрите, работещи в строителната индустрия.